Ken'ichi Matsuyama

30. prosince 2011 v 0:48 | Tsuki |  Slavní Japonci
!!!Tento článek byl v PŮVODNÍM znění přemístěn z mého starého blogu. Jedná se o článek napsaný 31.3.2010!!!

!!! Následující biografii Ken'ichiho Matsuyamy naleznete i na filmové databázi ČSFD, kam jsem s ní minulý rok přispěla (http://www.csfd.cz/herec/55762-matsuyama-kenichi/). Pro úplnost jsem se jí však rozhodla zařadit i do své kategorie "Slavní Japonci" zde na mém blogu. Protože se tedy jedná o mé dílo, prosím nekopírujte. Pokud budete přece jen z nějakého důvodu chtít umístit tuto biografii na své stránky, dejte mi prosím vědět a jako zdroj napište csfd.cz nebo můj blog. Díky! ^^

Ken'ichi Matsuyama (松山ケンイチ nebo také původním zápisem 松山研一 Matsuyama Ken'ichi) se narodil 5. března 1985 v japonském městě Mutsu (prefektura Aomori). V roce 2001 vyhrál soutěž "New Style Audition" (byl vybrán z více než šestnácti tisíc uchazečů) a na reklamní kampani společnosti Parco pak debutoval jako model. Krátce poté byla nastartována jeho herecká kariéra. V roce 2003 si zahrál ve snímku AKARUI MIRAI, což pro něj byl jeho filmový debut.

Významnější role následovaly v roce 2005. Matsuyama si cení především toho, že byl vybrán do role mladého Katsumiho Kamia ve filmu YAMATO - LOĎ SMRTI. V menších rolích se pak také objevil ve filmech RINDA RINDA RINDA! a NANA. Zlomovým se však pro Matsuyamu stal rok 2006, kdy byl vybrán pro roli podivínského ale geniálního detektiva "L" a zahrál si ho rovnou ve třech filmech, vycházejících z populární komiksové předlohy. Jedná se o filmy DEATH NOTE (Zápisník smrti), DEATH NOTE: THE LAST NAME (Zápisník smrti: Poslední jméno) a pak volně navazující spin-off L: CHANGE THE WORLD. Touto rolí si Ken'ichi Matsuyama vysloužil mnoho ocenění, včetně 30. Japonské ceny akademie a ceny 28. Jokohamského filmového festivalu, a díky ní se zařadil mezi herce známé i v zahraničí.

Na Matsuyamu se pak další role začaly jen hrnout. V roce 2007 si mimo jiné zahrál jednu z hlavních rolí v seriálu Japonské televize SEKUSHÎ BOISU ANDO ROBO, který měl v Japonsku poměrně velký ohlas. V roce 2008 následovala krom jeho výše zmíněné role v L: CHANGE THE WORLD také hlavní role ve filmu DETOROITO METARU SHITI, jenž byl taktéž natočen podle komiksové předlohy. Stejně tak v následujícím roce byl vybrán do hlavních rolí mnoha dalších filmových projektů; za zmínku stojí především KAMUI GAIDEN. V roce 2010 je očekáván jeho výkon ve filmu NORSKÉ DŘEVO (Norwegian Wood), který byl natočen podle knižní předlohy světoznámého japonského autora Harukiho Murakamiho.

Ken'ichi Matsuyama se stal známým jako "herec chameleón". Důvodem je jeho snaha se co nejvíce připodobnit každé, jakkoliv odlišně roli a nemít jednu stejnou image. Pro své sžívání se s rolí byl už také nazván japonským Johnnym Deppem. Dále je také znám jako člověk, který ctí svou národní kulturu. I když je v Japonsku běžné psát zleva doprava po západním způsobu, Matsuyama píše tradičně vertikálním způsobem. Často také nosí japonské dřeváky geta a má velmi rád svou národní kuchyni. Jeho oblíbeným jídlem je unagi (úhoř), jediné, co nesnese, jsou pálivá jídla (proto zásadně nejí wasabi). Mezi Matsuyamovy zvláštní dovednosti patří skok o tyči a basketbal na vozíku (wheelchair basketball).
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama