Nákupní průvodce Londýnem pro všechny "otaku" ^^

29. prosince 2011 v 0:12 | Tsuki |  Nákupní průvodce
!!!Tento článek byl v PŮVODNÍM znění přemístěn z mého starého blogu. Jedná se o článek napsaný 15.3.2006. Informace tedy již nemusí být aktuální!!!

Tak, konečně jsem to všechno dala dohromady! Tohle je nákupní průvodce, kde naleznete všechna opravdu důležitá místa v Londýně pro nákup mangy, anime a jiných věcí ^_-. Vězte, že jsem kvůli tomu prošmejdila celý Londýn, trvalo to dost dlouho- několik dní. Takže, jestli někdo z vás někdy pojede do Londýna, doufám, že mu můj průvodce pomůže...

ANIME

Chcete originální DVD s anime? Není nic lehčího než zajít do jednoho z dvou největších obchodních domů s CD v Londýně... Ovšem, upozorňuju, že jedno anime DVD většinou stojí kolem 20 liber, což rozhodně není nic levného. I když občas můžete narazit na nějakou tu slevu ^_^.

Virgin Megastore
Virgin Megastore je v Londýně hned několik. Jeden je například přímo na Piccadilly Circus. Nelze ho přehlédnout, protože je to několikapatrový obchoďák. A je přímo u zastávky metra "Piccadilly Circus", takže stačí na ni vystoupit (na tuto zastávku se dostanete buď trasou Piccadilly nebo Bakerloo- v metru je vážně jednoduché se vyznat). Další Virgin Megastore je například na východním konci Oxford Street, na severní straně ulice, a naštěstí je hned vedle zastávka "Tottenham Court Road" (na tu dojedete buď trasou Central nebo Northern). Virgin Megastore jsou vážne velké obchody plné CD s hudbou a DVD. Stačí pohledat a po chvíli určitě najdete i regál s Anime. Tuším, že v tom na Piccadilly byl regál s anime hned v přízemí. Tam si můžete vybrat z docela velké nabídky anime, já tam našla vše, co jsem chtěla. A ještě malá rada- protože většina anime je nevhodná aspoň do patnácti let, tak si připravte něco, čím obhájíte, že na to opravdu máte věk. Nemyslete si, u poklady se na to vážně ptají ^_^.

Tak to vypadá ve Virgin Megastore, chvíli trvá než se vám tam podaří najít to, co potřebujete.


HMV
HMV je dost podobné Virgin Megastore. Taky je to několikapatrový obchoďák s CDčky. V Londýně je jich taky několik- dva jsou dokonce přímo na Oxford street stejně jako Virgin Megastore. K jednomu byste došli, kdybyste se od Virgin Megastore na Oxford street dali ulicí na západ, ovšem blíž je to, když vystoupíte na "Oxford Circus" (trasy Central, Bakerloo nebo Victoria) a vydáte se ulicí Oxford street směrem na východ. HMV je na severní straně ulice. Druhé HMV je sice taky na Oxford street, ale mnohem víc na západ (Oxford street je vážně dlouhá ulice), naštěstí je ale hned naproti zastávka "Bond Street" (trasa Central nebo Jubilee). Jak říkám, HMV je dost podobné Virginu. Anime tam mají asi stejně, stačí jen najít ten správný regál ^_-.


MANGA

Našla jsem dva obchody s komiksy, které stojí za zmínku.

GOSH!
Garantuju vám, že to je ten nejlepší obchod na mangu v Londýně!!! Na první pohled je to takový malý obchůdek, ale je vážně skvělý. Když vejdete dovnitř a dáte se po schodech dolů, přímo naproti vám spatříte obrovský regál naplněný jen a jen mangou. Málem jsem se poslintala, když jsem to uviděla XD ....bylo to jako být v ráji. Gosh je na Great Russel Street 39, přímo naproti British Museum. Je to docela blízko Oxford street, nejblíže to máte od zastávky "Tottenham Court Road" (trasa Central nebo Northern).


Comic Showcase
Další docela dobrý obchod s komiksy. Mangy mají taky dost, ovšem né tolik jako "Gosh!". Najdete ho na západní straně ulice Charing Cross Road, číslo 63. Stačí vystoupit na zastávce "Leicester Square" (trasa Piccadilly nebo Northern) a pak jít tou ulicí směrem na sever a měli byste na "Comic Showcase" narazit.


OSTATNÍ

Arigato
Krásný japonský obchůdek ve čtvrti Soho, 48 Brewer street. Je to na sever od Piccadilly Circus, nejblíže asi přímo od zastávky "Piccadilly Circus" (trasa Piccadilly nebo Bakerloo). Dalo by se říct, že je to japonská samoobsluha. V řadách jsou tam japonské potraviny, prodávají se tam i jídelní hůlky, různé hrníčky....atd. Nenajdete tam věci s jinými popiskami než japonskými. Na zkoušku jsem si koupila japonské bonbóny Sakuma Candy, byly fakt moc dobré. Doporučuju ^_^.


MUJI
O tomhle obchodu by se dalo říct, že je to něco jako japonská IKEA. prodávají různé věci do bytu, dekorace, ale i třeba japonské fixy nebo oblečení. Fakt pěkný obchůdek. V Londýně je jich několik. Jeden je například na 135 Long Acre. Tahle ulice je hned vedle Covent Garden a nejbíž je přímo zastávka "Covent Garden" (trasa Piccadilly).


Oriental City
Tohle orientální nákupní centrum je sice trochu z ruky, ale rozhodně stojí za to. Není totiž jako ostatní obchody ve středu Londýna, ale víc na kraji. Ovšem dojet metrem tam jde a tak vám popíšu jak ^_-. Dá se tam dostat jen trasou Northern. Musíte dojet až na zastávku "Colindale" a když z metra vystoupíte ven na ulici, dejte se po ní doprava. Jděte tou ulicí pořád, dokud nedojdete na konec, kde narazíte na větší silnici a odtamtud už po pravé straně uvidíte velkou bílou budovu- Oriental City.


V Oriental City můžete najít velkou jídelnu, kde je po stranách spousta asijských bister (restaurací) s jídlem.


Samozřejmě zde najdete i Sushi bary, kde vám sushi jezdí na pásech přímo před nosem...


Dále je zde velký asijský supermarket a samozřejmě množství jiných obchůdků se suvenýry, hračkami, keramikou, časopisy a spoustou jiných věcí...


Takže, to je asi tak vše, co jsem tu chtěla napsat. Už znáte ty nejlepší obchody spojené s Japonskem, Mangou a Anime, které v Londýně existují. Stačí se tam jen vydat ^_^.

!!!Aktualizace 14.8. 2007: Na své poslední návštěvě Londýna jsem zjistila, že obchod Comic Showcase už je zrušený. Co se týče dalších obchodů v Londýně, koukněte se na příspěvek "Sakaki-san v Londýně" (viz výše) - je to doplnění k tomuto průvodci ^^

Aktualizace 19.5.2009: Na internetu jsem si to potvrdila. Asijské nákupní centrum Oriental City bylo skutečně v květnu 2008 zrušeno, jak jsem upozorňovala v příspěvku "Sakaki-san v Londýně". Velká škoda :-(
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 tangi tangi | Web | 8. září 2016 v 14:48 | Reagovat

konsolidace půjček ge money bank [:tired:]

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama