Sakaki-san v Londýně (2007)

29. prosince 2011 v 18:45 | Tsuki |  Nákupní průvodce
aneb "Nákupní průvodce Londýnem - 2. část"

!!!Tento článek byl v PŮVODNÍM znění přemístěn z mého starého blogu. Jedná se o článek napsaný 14.8.2007!!!


Ahoj, tady Sakaki. Tsuki mi dala za úkol tady napsat o jejím pobytu v Londýně, kam vzala i mě. (Mimochodem, Tsuki je přezdívka MangaGirl, kterou je doopravdy oslovována. MangaGirl se hůř vyslovuje, takže takhle je nazývána jen na netu ^^)

Tenhle příspěvek je takovým krátkým doplněním původního průvodce po Londýně (viz níže) a obsahuje pár nových věcí ohledně obchodů pro otaku a nadšence pro Japonsko.

Tak zaprvé se vrátíme k Oriental City (už o něm bylo psáno v Nákupním průvodci po Londýně). Tsuki tentokrát prozkoumala asijský supermarket, který k Oriental City patří. Mají tam toho vážně hodně a uličky jsou většinou rozdělené podle země (např. japonské sladkosti, korejské, atd...)

Pár fotek...


Sladkosti *_*Čaje


Nudle (všimněte si těch růžových ^^)


Tsuki s Mauem si taky v Oriental City dali v jednom z asijských bister (konkrétně v tom japonském) teriyaki chicken. Prý to bylo hodně dobré, tak to doporučuje ^_~ Jediné, k čemu neměla důvěru, byla podezřele vypadající polévka (viz. foto- vlevo v kelímku).


A ještě důležité oznámení ohledně Oriental City. Kdo by tohle asijské obchodní centrum chtěl navštívit, ať jede do Londýna nejpozději do května 2008, protože se prý má rušit, aby se tam postavilo něco jiného. (Tsuki osobně doufá, že Oriental City jen přesunou na jiné místo).

Tak a teď k obchodu Forbidden Planet, který Tsuki na své minulé návštěvě Londýna neúspěšně hledala, ale tentokrát ho našla (179 Shaftesbury avenue).


Je to skvělý obchod pro otaku, co se týče mangy a anime, protože tam mají vážně široký výběr (mangy je tam ještě víc než v obchodě Gosh, o kterém Tsuki psala v Nákupním průvodci). Krom toho tam mají spoustu figurek z anime, manga časopisů, plyšáků, atd... (figurky viz foto)Krom Forbidden Planet Tsuki konečně navštívila i Chinatown - sice malé, ale pěkné místo ve středu Londýna s obchůdky, kde se dá sehnat různorodé asijské zboží.


Malá pagoda v Chinatown

Obzvlášť fascinující byla výloha jednoho obchůdku, kde prodávali spoustu japonských sladkostí (a tedy i hodně pocky *_*).


A nakonec ještě musím zmínit malý japonský antikvariát ve čtvrti Soho (70 Brewer street). Tedy, je malý, ale naprosto přecpaný japonskými knihami. Mají i spoooustu mangy v japonštině a to za super ceny. Tsuki s Mauem v tom obchodě šmejdili hodně dlouho. Ale i kdyby tam člověk byl několik hodin, nedokáže prohledat všechno ^^.


Tak to je ode mě vše. Loučím se.

Sakaki
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama