Roztomilí čibíci

24. února 2012 v 21:39 | Tsuki |  Manga
Roztomili cibici

Chtěla jsem zde upozornit, že se na poličkách knihkupectví objevila tato knížka o kreslení čibíkovských manga postaviček. Je sice pravda, že nebýt toho, že se jedná o další z mých překladů, bych tady o tom nejspíš nepsala, ale právě proto, že jsem měla šanci tuto knihu přeložit pro Zoner Press, jsem také poznala, že se jedná o celkem pěkně napsanou knihu pro ty, kteří by se rádi začali věnovat kreslení tohoto stylu a tvorbě mangy či různých roztomilých designů. Popravdě jsem od roku 2009, kdy jsem na blog psala o svém prvním překladu (Padlý měsíc), přeložila pár dalších věcí, ale běžně nemám potřebu se o tom na blogu zmiňovat, pokud to není něco, co by si vážně zasloužilo pozornost.

Myslím, že se "Roztomilí čibíci" hodí pro všechny, kteří uvažují o tom, že by se podobnému kreslení chtěli více věnovat, ale nejsou si ještě jistí, jak přesně začít, na co si dávat pozor a jak se případně později prosadit jako kreslíř/designér (ano, i o tom se ke konci v knize píše). Při překladu jsem měla vážně pocit, že je kniha napěchovaná množstvím různých užitečných informací a návodů. Kniha se sice zaměřuje na kreslení čibíků, ale její záběr je širší. Autorka Joanna Zhou (její stránky: http://www.chocolatepixels.com/) se v knize věnuje jak tradičnímu kreslení s pomocí výtvarných potřeb, tak digitálnímu kreslení (Photoshop a podobně), srovnává různé prostředky a dává rady, jak kreslit různé typy čibíků, a na co si dávat pozor, aby byl čibík "kawaii" a aby oslovil. V konečné kapitole najdete i rady o tom, jak se svou prací dále nakládat, jak ji propagovat a podobně. Když to všechno shrnu a srovnám tento titul například s knihou "Manga Shoujo" autora Christophera Harta, jež dříve také vyšla u Zoner Pressu, myslím, že je to obrovský rozdíl, co se týče propracovanosti. Proto bych všem nadšencům do manga stylu a kreslení tuto knihu vřele doporučila. :)

Pár stránek z knihy si můžete prohlédnout přímo na stránkách Zoner Pressu: http://zonerpress.cz/kniha/volny-cas-kresleni/naucte-se-kreslit-roztomili-cibici

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Misaki Misaki | E-mail | 26. března 2012 v 21:05 | Reagovat

Konečně jsem našla tvůj blog .. !Opravdu často jsem chodila na Manga Girl, takže jsem věděla, že zmizí. Ale uložit si ten nový mě napadlo, až byl pryč. Díkybohu jsem si pamatovala tvou přezdívku, takže jsem ho po nějakém hledání našla :D Děkuju ti, že jsi tady znovu přesunula některé věci. Opravdu se to hodí, tedy alespoň mě :))Obdivuju tě za to, že ses dostala tak daleko. Překládat pro nakladatelství Zoner Press musí být opravdu čest ... Tak ať se ti dále takhle daří x)

2 tsuki tsuki | E-mail | 30. března 2012 v 7:47 | Reagovat

Misaki: To jsem ráda, že sis na můj blog "našla zpátky cestu" :) Bohužel jsem před zrušením manga blogu nevěděla, jak jinak upozornit na nový blog, než posledním příspěvkem, kde jsem zveřejnila link. Hodně lidí si toho samozřejmě nevšimlo nebo si nový odkaz neuložili, takže proto mám teď mnohem nižší návštěvnost. Ale jsem ráda, že sem zavítalo aspoň pár lidí, kteří na dřívější blog chodili často ^^ A taky děkuju za pochvalu :)

3 Naraku Sama Naraku Sama | 26. července 2012 v 13:29 | Reagovat

Abych řekla pravdu, celkem dost ti závidím :D Taky ráda překládám, ale nic moc nepublikuji na blogu. Spíš mě k tomu nic nenutí. A když vidím, že je už spousta překladatelských stránek s mangami, asi je hloupost rozjíždět nějakou svoji.
Jsem ráda, že jsem našla tvůj blog. Občas jsem zašla na manga girl a přečetla si nějaký ten zajímavý článek :) Ráda přijdu zas! :))

4 Dia Dia | 23. listopadu 2012 v 17:44 | Reagovat

Nemáte  někdo na prodej Roztomilí čibíci? Facebook:Dagmarka Křístková
Tel.:734558927
Rychle!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama