Únor 2013

Šílená i ne tak šílená japonská videa

9. února 2013 v 23:40 | Tsuki |  My World
Dlooouho jsem tady nic nenapsala, tak jsem si říkala, že dám dohromady jen takový odlehčený článek pro zábavu, kam vložím nějaká zábavná/šílená/roztomilá japonská videa z youtube, která jsem za poslední rok či dva nejvíc sledovala se svou malou sestrou. Momentálně jí je pět let, takže je to samozřejmě ještě prcek, ale právě proto společně se mnou dokáže ocenit ten japonský "kawaii" smysl pro zábavu.

(Poznámka: Původně jsem chtěla videa přidat přímo do článku, ale jak se zdá, blog.cz s tím má nějaký problém a v žádném z běžných prohlížečů se videa nezobrazují, jak mají, takže nakonec volím pouze možnost obrázku a přímého odkazu pod ním.)

Takže zaprvé je to samozřejmě Nyan Cat. Mnohým lidem by možná tuhle umňaučenou kočku stačilo poslouchat pouhou minutu a už by se dostavila touha zabíjet, ale mně osobně přijde celkem roztomilá a dokázala jsem to poslouchat i půl hodiny, aniž by mě to vůbec začalo rozčilovat.
Názor mé sestry: "Jé, ta kočička běhá pořád ve vesmíru a má za sebou duhu!"Giga Purin - japonská reklama na obří pudink.
Můj názor: Tak dlouhou reklamu jsem snad nikdy neviděla, ale je hrozně chytlavá a milá. Se sestřičkou jsme si ji pouštěly i několikrát za sebou.
Názor mé sestry: "Já chci taky takový velký pudink!"Haruhi Dance - všichni fandové anime samozřejmě dávno znají Suzumiyu Haruhi a její "dance", ale tuhle 3D verzi si oblíbila především má malá sestra, i když anime neviděla a jinak Haruhi vůbec nezná.
Můj názor: krásně propracované video, možná lepší než původní Hare Hare Yukai ending v anime.
Názor mé sestry: "Líbí se mi ta holčička, co tančí uprostřed. Chci umět tančit jako ona."Lucky Star Dance - další z anime tanců, který si oblíbila má sestra ^^
Můj názor: Anime "Lucky Star" jsem sice nikdy neviděla a nejspíš taky už neuvidím, protože v poslední době se na anime vůbec nedívám, ale musím uznat, že tahle písnička je zkrátka skvělá a hodně veselá.
Názor mé sestry: "Pojďmě na to tančit! ...Ale nemáme střapce. (zklamaně :))"Kyary Pamyu Pamyu - PONPONPON - videoklip japonské zpěvačky Kyary Pamyu Pamyu
Můj názor: Kyary je šílená interpretka a PONPONPON je šíleně skvělé video. :)
Názor mé sestry: "Haha, ona si plácá na zadek.... a hele, tam vylezl mozek!"


Mameshiba - série videí s japonskou postavičkou kříženiny psa a sójového bobu/fazole/hrášku/oříšku :D
Můj názor: Vtipná videa, kde vždycky někomu z jídla vyleze tahle trhlá japonská postavička a znechutí ho nějakou vědomostní průpovídkou. Na to mě vážně bavilo koukat. Sestra tomu sice moc nerozuměla, ale i tak se smála.
Názor mé sestry: "Mainichi hitotsu mamechishiki lalala!!!" (sestra si zapamatovala koncovou písničku a s oblibou ji zpívá :))Lotte Fit's - reklama na japonskou žvýkačku
Můj názor: LOL, další japonská šílenost, jenom ta písnička je možná až nepříjemně nakažlivá (po prvním zhlédnutí mi zněla v hlavě skoro celý den)
Názor mé sestry: "Hele, za nimi tančí i ta žvýkačka! A jsou tam srnečci..."


A nakonec jedno video, které jsem sice tuším neviděla se sestřičkou, ale dodnes ho beru jako nejtrhlejší japonské video, které jsem kdy viděla - Pantsuman, aneb záchodový trénink pro děti (jak chodit čůrat a kakat :D), včetně povzbuzovací písničky rodičů ("Do toho, do toho, čůránky vyjděte ven!") i animovaného hovínka. LOL Tohle je prostě must-see video.